Een kookboek vol met heerlijke curryrecepten waarvoor je alleen een airfryer nodig hebt. Het klinkt misschien gek, maar je wordt toch benieuwd hoe dat dan precies werkt. Precies om die reden ontvingen wij met veel plezier het boek “The Curry Guy Airfryer” van Dan Toombs. En ik zal alvast verklappen: het is leuk, lekker én gemakkelijk!


Een kookboek voor curry uit de airfryer!
Dan Toombs is al bekend van zijn heerlijke curry’s als The Curry Guy. In dit boek laat hij zien dat je de airfryer kunt gebruiken als een soort kleine tandooroven. Van naanbroodjes tot kip tikka masala tot lam madras.
Zelf ben ik een groot fan van de airfryer. Ik zal eerlijk bekennen dat ik vrij sceptisch was over het apparaat. Een wat ouderwetse gedachte, maar ik zag het nog steeds als een soort veredelde frituurpan—iets wat ik niet per se in huis wilde hebben. Maar voor mijn housewarming kregen mijn huisgenoot en ik de airfryer cadeau. Na wat recepten en tips van mensen om mij heen ben ik er toch maar mee aan de slag gegaan. En sindsdien niet meer gestopt. Want eigenlijk kun je er vrijwel alles mee maken, en zelfs in een hele korte tijd. En voor een doordeweekse dag is dat precies wat ik wil: snel iets lekkers en gezonds serveren. Dus toen er een boek verscheen dat zich richtte op curry’s uit de airfryer, kon ik het niet laten liggen.


Zelf naan maken uit de airfryer
Het boek bevat 50 gerechten, dus je bent niet snel uitgekookt. Ik heb er pas een paar gemaakt en ze waren om te smullen! Allereerst viel mijn oog op de naan. Vaker heb ik naan zelf gemaakt, maar dit recept week ontzettend af van wat ik gewend was. Dit recept was met zelfrijzend bakmeel en het werd aangeraden het deeg een paar uur te laten rusten. Hierdoor kreeg je bijzonder luchtige naan, wat echt heerlijk was!
Tikka masala
De naan was uiteraard het bijgerecht. Ik koos voor de tikka masala als hoofdgerecht. Klassiekers als deze staan in het boek, maar ook onbekendere of meer experimentele gerechten! Het was leuk om te maken, ontzettend makkelijk, en alles werd perfect gaar. De tijden die in het recept worden aangegeven zijn dus perfect om exact te volgen. Bij deze recepten hoef je niet zelf steeds een inschatting te maken of het al gaar is. Toch fijn.
Al met al heb ik ontzettend genoten van het maken van deze gerechten, maar nog veel meer genoten van het eten! Het is absoluut heerlijk en een echte aanrader.
P.S. Volg je ons al op Instagram en TikTok? Hier doen we een winactie, dus check snel!
Mocht je net buiten de boot vallen, klik dan hier om het boek te bestellen.
Lees hier onze leukste specials:
Bib Gourmand restaurants in Amsterdam – Restaurants met een Michelinster in Amsterdam – Leukste kookboeken – Beste restaurants met terras aan het water – Lekkerste take-away Sushi – Beste Chinese restaurants – Beste Mexicaanse restaurants – Leukste online kookworkshops – Beste Brunch – Beste restaurants met Nederlandse keuken – Leukste Spaanse restaurants – Beste Indiase restaurants – Onze favoriete Hotel-restaurants – Beste restaurants met keuken uit het Midden-Oosten
En nóg meer lekkere specials:
Beste Indonesische restaurants – Leukste shared-dining restaurants – Beste plekken voor high-tea – Beste Franse restaurants – Beste Thaise restaurants – Beste plekken voor oesters en bubbels – Beste wijnbars – Beste visrestaurants – Beste Zuid-Amerikaanse restaurants – Meest romantische restaurants – Beste vegetarische restaurants – Lekkerste Italiaanse restaurants – Beste restaurants met open haard – Beste poké bowls – Leukste borrelplekken – Beste burgers – Beste breakfast bowls – Beste dim sum – Beste Bao Buns
No Comment